+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Merdiven Asansörü | Yerli Üretim | Türkiye’deki En Uygun Fiyatlı Merdiven Asansörü

Merdiven Asansörü | Yerli Üretim | Türkiye’deki En Uygun Fiyatlı Merdiven Asansörü

 

Merdiven Asansörü

Merdiven Asansörü Ürün Tanıtım Videoları

 

 

 

 

patent

 

 

Merdiven Asansörü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi bölgelere hizmet veriliyor?
Türkiyenin her iline hizmet vermekteyiz.
Ürün nerede üretiliyor?
Ürün Ordu ilinde, %100 yerli olarak üretilmektedir.
Kaç kiloya kadar taşıyabilir?
Maximum taşıma kapasitesi 150 KG'dir. 1 kişiliktir.
Oturma yeri ölçüleri nedir?
Standart modelimizde oturma yeri 40x46 cm ebadındadır. İstenildiğinde, ihtiyaca göre ölçüler büyütülebilir.
Kaç kata kadar çıkabilir?
Asansörümüzde kat sınırı yoktur. İstenilen kata çıkabilir. Yalnızca gidilen mesafe arttıkça akü tüketimide artacaktır. Buna bağlı olarak akülerin şarj seviyesi azalabilir.
Hangi alanlara uygulanabilir?
Tavan yüksekliği minimum 220cm'den aşağı olmayan her yerde uygulanabilir. 200 cm civarı yerler için, bir miktar beton kırılmak suretiyle makine geçişi sağlanmaktadır.
Dakikada ne kadar yol kat eder?
Dakikada ortalama 6 metre yol alabilir.
Elektrik enerjisini nereden alır?
Elektrik enerjisini makine içerisindeki 2 adet aküden alır. Herhangi bir elektrik çarpma riski yoktur.
Nasıl şarj edilir?
Makinenin üzerinde dahili şarj cihazı mevcuttur. Makinenin üstünde bulunan şarj kablosu ile herhangi bir 220v prizden şarj edilebilir.
Kaç saatte şarj olur?
Ortalama 8 saatte akü tamamen şarj olur.
Tam şarj ile ne kadar yol kat edebilir
Tam şarj ile ortalama 200 metre yol kat edebilir. Menzil, makinenin taşıdığı yük göre değişkenlik gösterecektir.
Şarj göstergesi varmı?
Kolçağın üzerinde 1 adet akü şarj göstergesi bulunmaktadır.
Kolları katlanabilir mi?
Asansör park yerinde iken, merdivende yer kaplamaması için koltuğun yan taraflarında bulunan kollar geriye katlanabilmektedir.
Makine nasıl kontrol edilir?
Kolçak kısmında bulunan 2 eksenli kumanda kolu ile sağa ve sola hareket ettirilebilir. Makine durma noktasına geldiğinde otomatik olarak stoperler tarafından durdurulur. Kullanıcı durdurmakta gecikse bile herhangi bir tehlike yaratmadan otomatik olarak asansör duracaktır.
Emniyet kemeri varmı?
Emniyet için, 1 adet emniyet kemeri makine üzerinde bulunmaktadır.
Uzaktan kumandası varmı?
Standart modelimizde kumanda bulunmamaktadır. Uzaktan kumanda, isteğe bağlı, opsiyonel olarak sisteme dahil edilebilir.

Garanti süresi ne kadar?
Aküler hariç bütün mekanik ve elektrik sistemi imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Akülerin standart bir ömrü yoktur. Kullanım sıklığına bağlı olarak ömürleri değişmektedir.

 Fiyat Teklifi Al

   Ürün Resimleri               

   

  Merdiven Asansörü Nedir?

  Merdiven asansörü ürünümüzün 2017 yılının ilk ayında patent başvurusu yapılmış. Tasarım,yazılım ve üretimi tamamen tarafımıza ait olup,  hizmete sunulmuştur. Yaşlı ve engelli kişilerin kullanımına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Üzerinde gerekli güvenlik donanımları mevcuttur. Dünyada ilk olarak tavandan raylı engelli asansör sistemidir.Merdiven boşluğunu daraltmaz ve dar merdivenlerde keskin köşeler olsada çok rahatlıkla sistem çalışır.

  Merdiven inmede çıkmada zorlanan yaşlı veya engelli kişilerin sorununu gideriyoruz bu sayede hiç zorluk çekmeden basit bir kumanda sistemi ile hareket ettirilen bir asansör sistemidir. Merdiven asansörü kullanımı gayet kolay ve güvenlidir engelli yaşlı demeden herkes tarafından kullanılabilir.İstenilen kat mesafesine çıkılabilir.

  Bazı binalarda yürüyen merdivenin olmaması ,asansör boşluğunun bırakılmaması yada engelli rampasının olmaması engelli ve yaşlı kişilerin üst katlara çıkmasını zorlaştırmakta yada hiç mümkün olmamaktadır. Dublex yada triplex türü dairelerde daire içinde üst katlara yaşlı ve engelli kişiler tarafından çıkma ve inme işlemi yapılamamaktadır. Engelli ve yaşlı kişiler evin bir katında yaşamak zorunda kalmaktadır. 2-3 katlı okulların engelli öğrencileri eğer okulda asansör yok ise okul katları arasında hareketleri kısıtlanmaktadır. Diğer insanlardan yardım almadan hareket etmeleri imkansızlaşır.

  Yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir engelli aracı ile birlikte alt geçitlerde ve üst geçitlerde sıkıntı çeker. Yolun karşısına geçmek için asansörlü bir geçit aramak zorunda kalır. Eğer geçitlerde asansör düşünülmemiş ise yeni bir yatırım maaliyeti ile geçitin 2 asansör yapılacak yada engelli güzargahını değiştirip yolunu uzatacak.

  Asansörü olmayan m² maliyeti yüksek olan büyük şehirlerdeki mağazaların üst katlara çıkmasında ve inmesinde engelliler zorlanmaktadır. mağaza sahibi asansör yapım maaliyeti ve m² maliyeti yüksek olduğundan böyle bir yatırıma gidemez. Onun için katlı mağazalara tavsiye edilir(Kafeteryalar, Butikler, Restorantlar, Okullar, Üst-Alt Geçit, Rehabilitasyon merkezleri, Villalar)

   Merdiven Asansörü Neden Gereklidir?

  Şehir hayatının konaklama seçenekleri arasında yoğunlukla tercih edilen binadır ve bu binalar bazıları için hayatı zorlaştırıcı engellere sahip olabilir. Kuşkusuz binalar modern çağın gereksinimleri arasındadır; ancak yapılırken veya inşa edilirken tüm bir kitle düşünülerek planlanan bina sayısı oldukça azdır. Bu da, engelli veya yaşlı kişilerin binaları kullanma imkanını aza indirir ve sorun doğurur.
  Özellikle yeni inşa edilen bina modellerinde asansör sistemleri vardır. Bunlar kısmen yaşlı ve engelli kişilerin ihtiyacı karşılar. Ancak bazı asansör modelleri tasarımları gereği engelli vatandaş için de risk oluşturucu bir unsur olabilir. Eski binalarda ise, asansör boşluğu planlanmadığı için asansör inşa edebilmek oldukça zordur. Bu tip binalardaki engelli ve yaşlı kesim için merdiven asansörü yapılabilir. Böylece, binadaki engelli veya yaşlı kişilerin daha rahat bir şekilde binadan inmesi ve çıkması sağlanılabilir.

  Yaşlı ve engelli kişiler için yaşanabilir mekanların inşasına yönelik çözümler içerisinde yer alan Merdiven asansörü, eski veya yeni model binalar için yapılabilen bir teknolojidir. Aya Makine tarafından yüzde yüz yerli mühendislik ve imkanlarla imal edilen merdiven asansörü yüzde yüz güvenlik emniyeti bulunan, bakımı kolay, uzun ömürlü ve en az enerji ile en iyi verimi sağlayan niteliklere sahip üründür.
  Bu ürünün ithal merdiven asansörüne göre birden fazla farkı bulunur. En önemli fark ise, ithal ürünlerle ilgili yetkili servis sıkıntısıdır. Ayrıca ithal edilen merdiven asansörleri daha pahalıdır. Bu ürünlerin fiyatının yüksek olmasının nedeni kullanılan malzemenin kalitesi değildir. Gümrük vergileri, lojistik masrafları ve ithalatla ilgili diğer masraflar nedeniyle daha yüksek fiyattan satışa sunulur.
  Ergonomik, güvenli, kullanımı kolay.
  Aya Makine tarafından imal edilen merdiven asansör modeli ergonomik koltuk modeline sahiptir. Emniyet kilitleri fazla kiloya sahip kişileri taşıyabilecek şekilde planlanarak üretilmiştir. Binanın kat sayısı fark etmeksizin merdiven asansörü kurulumu yapılır ve çalışma prensipleri ile ilgili bilgi verilir. Merdiven asansörü kullanımı oldukça kolay ve güvenlidir.

   

  19 Ocak 2017
  30.116 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM

  1. Ayhan Metin Ayhan Metin dedi ki:

   tebrik ediyorum merdiven asansörü için

  2. M.Tarık M.Tarık dedi ki:

   Bir kaç bilgi eksik.
   Mesela max kaç kilo kaldırabilir?
   2. olarak özellikle engelliler tekerlekli sandalyeden sizin asansörün koltuğa çıkamazlar.Mesela ben.
   Burda teoride basit gibi görünen ama pratikte uygulanması tartışılabilir ya da olanaksız deyip geçilebilecek bir sistemi soralım.
   Bu asansöre tekerlekli sandalye altına girip tekrar yerden biraz yükselebilecek bir ek yapılabilir mi.Engelli aracından kalkmadan asansörle inebilecek şekilde?
   Akülü araçların koltuklu olanları ortamala 80kg hastalarda ortamala 75-100 kg varsayarsak 180 kg kaldırabilir mi?
   vs vs

   1. admin admin dedi ki:

    Merhaba Tarık bey,

    Bu sistemin istenirse tekerlekli sandalye ile hiç inmeden direk koltuğa binilerek ve yukarı aşağı hareket sistemi olacak şekilde versiyonu tarafımızdan tasarlanmış ve patenti alınmıştır.İstenildiğinde 500 kg bile bu sistemle taşınabilir.Kişiye özel boy ve kilosuna göre özel sistem tasarlanıp uygulamaya geçirilebilir.Bu gördüğünüz model orta sınıf standart modeldir , değişiklik yapma imkanı her zaman mevcuttur.Aşamayacağımız engel yoktur her türlü engele göre çözümlerimiz mevcuttur bu görünen sistemin 6 değişik versiyon patenti alınmıştır kişilerin isteğine göre her türlü çözüm mevcuttur.

    Saygılarımla.

  3. TULAY ODABAS TULAY ODABAS dedi ki:

   MERHABA,
   ONCELIKLE BASARINIZDAN DOLAYI SIZI KUTLUYORUM. ANNEMLERIN APARTMANI ICIN BOYLE BIR ASANSOR SISTEMI KURMAYI PLANLIYORUZ. BU KONU DA BIZE NASIL YARDIMCI OLABILIRSINIZ. UCRET KONUSUNDA DA BIZI AYDINLATABILIRSINIZ SEVINIRIM.

   1. admin admin dedi ki:

    Merhaba Tülay hanım, Buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

  4. Fisun Fisun dedi ki:

   Merhaba bu sistemin 4 kat çıkacak şekilde kurulumunun maliyeti nedir acaba iyi gunler

   1. Ulaş Sağlam Ulaş Sağlam dedi ki:

    İyi günler Fisun hanım

    Buraya Tıklayarak iletişim bölümünden yetkili kişilerle iribata geçip makinamız hakkında bütün sorularınızı sorabilirsiniz.

  5. Izzet Izzet dedi ki:

   Iyi aksamlar, annem giresun bulancakta yanliz yasiyor ve ücüncü katta oturuyor. Ben ogluyum ve almanyada yasiyorum. Bana telefonla veya whatsapp üzerinden ulasabilirmisiniz?

   1. Ulaş Sağlam Ulaş Sağlam dedi ki:

    İzzet bey merhaba

    [email protected] adresine telefon numaranızı bildirmeniz veya iletişim bölümündeki GSM adreslerine bilgi vermeniz dahilinde size geri dönüş yapılacaktır.

  6. ibrahim ibrahim dedi ki:

   bu ürünle ilgili fiyat istiyorum 3 katta ki evimiz var

   1. Ulaş Sağlam Ulaş Sağlam dedi ki:

    İbrahim bey merhaba

    [email protected] adresine telefon numaranızı bildirmeniz veya iletişim bölümündeki GSM adreslerine bilgi vermeniz dahilinde size geri dönüş yapılacaktır.

  7. TURAN TURAN dedi ki:

   MERHABA
   BİR KAT ÇIKACAK ŞEKİLDE OLANIN MALİYETİ ÖĞRENMEK
   İSTİYORUM.ANKARA AYAŞ GÜDÜL’DEN

   1. Ulaş Sağlam Ulaş Sağlam dedi ki:

    Turan bey merhaba,
    [email protected] adresine telefon numaranızı bildirmeniz veya iletişim bölümündeki GSM adreslerine bilgi vermeniz dahilinde size geri dönüş yapılacaktır.

  8. Anonim Anonim dedi ki:

   Ben merdiven çıkamıyorum apt 5 katlı ben de 5 kartalı Acaba bana bu konuda yardımcıolabilirmisiniz tlf ve iletişim adresiniz?

   1. Ulaş Sağlam Ulaş Sağlam dedi ki:

    Merhabalar,

    Asansörümüz istediğiniz kata kadar çıkabilmektedir. [email protected] adresine telefon numaranızı bildirmeniz veya iletişim bölümündeki GSM adreslerine bilgi vermeniz dahilinde size geri dönüş yapılacaktır.

  9. Anonim Anonim dedi ki:

   Merhaba, Ürün benim aradığım tarzda. Ancak bina aile apartmanı değil. Ara katta oturmaktayız. Videoda, tavan bağlantılarının ev taşıma (buzdolabı, çekyat gibi büyük parçalarda) engel olabilir gibi görülmekte. Sistemi kurduran kişilerden bu yönde dönüş oldu mu ? İstanbulda sistemi kurdurup aktif kullanan , kişilerin izni ile, örnek görebileceğimiz binalar var mıdır?
   Saygılarımla

  10. Murat Murat dedi ki:

   Merhaba bize merdiven asansörü lazım engeli arabası için bina girişine koyacağız da yardımcı olurmusunuz

  BİR YORUM YAZIN