+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Palet Üzeri Ürün İstifleme Hattı

Palet Üzeri Ürün İstifleme Hattı

Palet Üzeri Ürün İstifleme Hattı

Her bir ürün, üretim hattından sonra teslim alınarak belli bir hatta ya da aktarma sürecine alınmaktadır. Ancak bazı büyük boyutlu ve ağır parçalar söz konusu olduğunda bu aktarma süreci çok daha fazla iş gücü anlamına gelebilir. Palet üzeri ürün istifleme hattı, tam olarak bu tür durumlara cevap vermek ve iş verimliliğini artırmak üzere tasarlanmış bir teknolojidir. Temel çalışma prensibi, üretim hattından gelen ürünü hizalayarak palet üzerine almak ve burada istiflenen hizalanmış ürünleri, devam eden prosese ya da teslim noktasına aktarmaktır. Bu mantık ile çalışan sistem ciddi bir iş gücü tasarrufu anlamına geliyor.

Üretim hattından gelen ürünlerin palet şarjörüne dizilmesi ve takip eden hizalama işleminden sonra ise sırada şirinkleme var. Hızlıca, çalışan gücüne ihtiyaç duymadan istiflenen ağır ve büyük üretim çıktıları, hizalandıktan sonra şirinkleme ile son aşamaya gelir. Buradan devam eden bir süreç varsa, sonrası adıma, üretim sona erdiyse de teslim noktasına aktarılabilir. Forklift, mevcut ürünleri kolayca teslim alacak, aktarma işlemi de hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Genel anlamda, üretimden teslim alınan ürünlerin, hizalanarak bir araya getirilmesi ve paketlenerek aktarılması işlemi yerine getiren, iş hızlandırıcı bir sistemi ifade etmektedir.

Günümüzde biliyoruz ki, insan gücünü devre dışı bırakan sistemler, üretimden aktarıma, genel olarak inanılmaz bir hız kazandırıcı unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Palet üzeri ürün istifleme hattı da bu tür bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Hem iş verimliliğini artırıcı bir sistemdir ve insan gücü ile oranlandığında ciddi bir fark ortaya çıkarır, hem de hız kazandırması ile tercih edilmektedir. Bununla birlikte iş güvenliği kurallarına uygun bir üretim destekleme aracı olarak tercih edilmektedir. Her türlü ürün ve palet boyutuna uygun şekilde özel olarak tasarlanarak üretilebiliyor. Bununla birlikte kullanılacağı noktanın ve destek vereceği üretim hattının hızına uyarlanabilir ve yapılan hız ayarlamasının ardından 24 saat kesintisiz olarak çalışabilir. Bu da uzun bir kesintisiz çalışma süresi olarak  avantajlı özelliklerinden biri olarak değerlendirilebilir.

ÜRÜN VİDEOSU

07 Mart 2017
4.736 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN