+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Maden Eleği – Kum – Taş – Cevher

Maden Eleği – Kum – Taş – Cevher

Maden Eleği

Maden eleği adı verilen sistem, fonksiyonel ve kendine has tasarımı ile spesifik bir teknolojinin ürünüdür. Maden ve şantiye gibi çeşitli iş sahalarında kullanılmakta ve taşlı toprak, kum, maden cevheri ve benzeri malzemelerin elenmesi işlevini yerine getirmektedir. Temel çalışma prensibi, kaba ve iri parçaların malzemeden ayırılmasını sağlama şeklindedir. Tasarımsal anlamda sahip olduğu ayarlanabilir olma özelliği ise daha fonksiyonel olmasını sağlamakta, pek çok farklı malzemede kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır. Elek aralıkları, ihtiyaca göre istenilen aralıklara getirilebilir ve bu sayede istenilen hassasiyette eleme gerçekleştirilebilir. Bu ayarlanabilme özelliği sayesinde, birbirinden farklı çaplara sahip kaba parçalar malzemeden ayırılabilmektedir.

Maden eleği tasarımına baktığımızda öncelikli olarak ön tarafında bulunan hidrolik kaldıraç sistemi ile karşılaşıyoruz. Bu mekanizma sayesinde tam performans çalışabiliyor ve etkin sonuçlar almayı mümkün kılıyor. Diğer taraftan arka tarafında bulunan römork bağlantı noktası sayesinde hareket kabiliyeti kazanıyor. Bu özelliği ile kullanıldığı maden ya da şantiye sahasında, ana şase ve tekerlekleri vasıtayla hareket ettirilip, farklı noktalara taşınıp kullanılabiliyor. Maden eleği sisteminin fonksiyonelliğini artıran önemli bir özellik olması sebebi ile göz ardı edilmemesi gereken bir niteliktir bu. Bazı durumlarda ise maden eleğinin kullanıldığı malzemenin cinsine bağlı olarak arklı eğim açılarına ihtiyaç olabiliyor. Sistemin buna uyum sağlayabiliyor olması ve gerektiğinde farklı eğim açılarında konumlanabiliyor olması, daha geniş bir kullanım alanı, daha verimli eleme işlemleri anlamına gelir.

Bu sistemin ana şase boyutunun daha küçük de üretilebilecek olması ise önemli bir avantaj olacaktır. Maden eleği, maden ve şantiye gibi iş sahaları için son derece önemli bir ihtiyaçtır. Birbirinden çok farklı malzemelerin elenmesi ve ayrıştırılması işleminde fayda sağlar. Bu sebeple de iş kolaylaştırıcı ve pratik olmaktadır. Daha büyük, daha karmaşık ve daha fazla zaman alan mekanizmalar ile eleme işlemi gerçekleştirmeye çalışmak yerine, hareket kabiliyetine ve eğim açısını değiştirme becerisine sahip olan bu tür sistemler tercih edilebilir. Hem iş verimliliğini artıracak, hem de pratik kullanımı ile maden cevheri, taş ve kum gibi malzemelerin ayrıştırılmasında avantaj kazandıracak olan ürün, detaylı bilgi alındıktan sonra istenilen özelliklerde ve büyüklükte tasarlatılabilir.

 

14 Mayıs 2020
2.765 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN