+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Big Bag Dolum Makinesi – BG1000 – YERLİ ÜRETİM

Big Bag Dolum Makinesi – BG1000 – YERLİ ÜRETİM

Big Bag Dolum Makinesi 

Big bag dolum makinesi Ürün Tanıtım Videosu

 

 

Big bag dolum makinesi günümüz modern teknolojisinde önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Günümüzde artık işcilik maaliyetleri çok yüksek bedellere ulaştığından Big bag dolum makinesi   bu ihtiyaç içerisinde önemli bir maaliyeti karşılamaktadır. Eski sistemlerde tekli 80-100 kg benzeri çuval sistemi ile paketlemelerde yüksek miktarda işcilik ve ambalaj maaliyetleri oluşmakta idi. Günümüzde ise artık bu sistemler mümkün olduğu kadar az kullanılmakta bunların yerini big-bag tartım dolum sistemleri almıştır. Bu sistemde dolum ve tartım otomatik olarak yapıldığından herhangi bir işcilik harcanmamakta sadece operatör çuvalı makinenin kancalarına taktıktan sonra sadece bir tuşa basmak suretiyle hem tartımı hemde dolumu aynı anda yaparak hızlı bir şekilde işlemi tamamlamaktadır. Burada makinadan ürünün dışarı alınması forklift yardımı ile yapılmaktadır. Hassas dolum loadcell kullanılarak istenilen kilogram ve gramda 1000/1-2 gram arası toleranslarla tartım ve dolum gerçekleştirilmektedir. Makine dolum esnasında çuvalın şekli bozulmaması için istenilen kilo aralığında aşağı yukarı hidrolik sistem ile hareket ettirilerek ürün içerisindeki oluşabilecek muhtemel boşluklar ve çuvalda oluşabilecek şekil bozuklukları önlenerek stabil bir şekilde dolum yapılması sağlanmaktadır. Yükleme esnasında tır boyutlarına tam olarak çuvalların oturması sağlanarak , alandan ve taşıma emniyeti açısından da önemli bir kazanım elde edilmektedir. Bu sayede ürünler güvenli bir şekilde paketleme şekli bozulmadan herhangi bir hasara uğramadan son kullanıcı teslim alanına kadar sorunsuz bir şekilde gitmektedir. Genel anlamda big bag tartım dolum sistemi , kuru gıda, bakliyat türleri, buğday, buğday unu kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur, pirinç gibi ayrıca kuru yemişler, fındık fıstık, ceviz. Sanayi ürünlerinde bentonit tozu, aktif karbon, mangal kömürü, toz metalurji. Plastik toz ürünleri , çay gibi ürünlerin tartım ve dolumunda big bag dolum makinesi kullanılabilmektedir.

 

Standart modelimiz(BG-1000) 1 ton ve aşağısı dolumlar için tasarlanmıştır. İsteğe bağlı özel gramajlar için değişik tasarımlarda yapılabilmektedir.

Kısaca çalışma prensipi ürün makineye start verildiğinde önce hassas tartım dolum kefesini belli seviyeye kadar doldurur. Hazne dolduktan sonra, hazneden taşan ürün big bag çuvala dolmaya başlar. Her 250 kg’de bir aşağı yukarı hareket yaparak çuvalın kırışıklığı ve malın içerisindeki boşluklar giderilir. Son hareketten sonra çuval askıda kalarak dolumun %99’u yapılana kadar bekler. %99 seviyeye ulaştığında ana dolum sistemi kapanır ve hassas dolum gramaj sistemi devreye girer.  Big bag dolum makinesi  Hassas bir şekilde kalan %1’lik kısım dolumu yapılarak işlem tamamlanır. Dolum bitince forkliftin alabilmesi için aşağı inerek hazır bir şekilde bekler. Forklift ürünü aldıktan sonra yeni çuval takılır ve işlem starta basılarak sürekli aynı şekilde tekrar edilir. 4 adet loadcell tartım dolum sistemi kullanılarak hepsinin ortalaması alınır, ortalama ağırlık hesaplanarak sisteme girilerek dolum bu parametreye göre gerçekleştirilir. Makine kontrol sistemi plc kontrollüdür. Ayrıca bütün ayarlar hmi dokunmatik panel üzerinden yapılmaktadır. Makine üzerinde ana gövde  st-37 malzemeden imalat, sütünme kızakları ileride muhtemel aşınmalara karşı değiştirilebilir tarzda imal edilmiştir. Herhangi bir aşınma durumunda mevcut kızaklar ters, düz edilerek kullanıldığı kadar daha kullanım imkanı sağlanmıştır. Bu sayede ana kızaklar ve gövdenin zarar görmesi engellenmiş, verimli bir sistem elde edilmiştir. İleri aşamada tamir ve bakım masrafları minimum seviyeye indirilmiştir.

 

 

10 Mart 2022
3.856 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN