+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Taş Ayırma Makinesi

Taş Ayırma Makinesi

Taş Ayırma Makinesi | Manyetik | Yerli Üretim | Aya Makine Otomasyon

Taş ayırma makinesi kapsamında 2 nesil makinamız bulunmaktadır.

  1. Nesil taş ayırma makinamızın özelliği sadece manyetik özellik gösteren taş ve metallere duyarlıdır.
  2. Nesil olan  taş ayırma makinamız fındık içerisinde bulunan taş, metal, cam, kabuk, odun parçaları, plastik, alüminyum, bakır, krom vs. yabancı maddeleri kabuklu ve iç fındık içerisinden ayıklamakta kullanılan bir makinedir.

Makine özellikleri

  1. Enerji tüketimi 1 KW/Saat ortalamadır.
  2. Üzerinde Metalleri ayırmak için otomatik temizleme bandı bulunmaktadır. Her 2 dakikada bir, 20 saniye çalışarak üzerinde biriken metal parçalarını önden otomatik olarak temizlemektedir. Kalan yabancı maddeler ise makinanın çıkış kısmında ayrılmaktadır.
  3. Tamamen yerli üretim yazılım Elektronik ve mekanik aksamlarında yedek parça problemi yoktur.
  4. Ürün 2 Yıl Garantilidir Yabancı maddelerden gelecek bant yırtılmaları garanti kapsamına girmez,  diğer bütün parçalar garanti kapsamındadır
  5. Herhangi bir ilave hava sistemi bulunmamaktadır.
  6. Montajı zor olan yerler için tamamen sökülerek parçalar halinde taşınmak suretiyle yeniden kurulum yapılabilmektedir. Bu sayede her yere montaj kolayca yapılmaktadır.

Kapasite

Kabuklu Fındıkta 4-6 Ton/Saat Maksimum kapasite. İç Fındıkta 2-4 Ton/Saat Arası olarak test edilmiştir.

Makina Ebatları En 130CM-  Boy 180Cm – Yükseklik 170CM – Ağırlık Ortalama 250 KG’dur

 

Ek açıklamalar

Taş ayırma makinesi iç fındıkta 13-15 – 11-13 -9-11 kalibre ürünlerde kullanılabilmektedir. Burada çıkıntı oranı yine yabancı maddeye karışan ürün cinsine göre değişmektedir. Bir standarttı bulunmamaktadır. Toplamda genel olarak %1-5 arası değişmektedir.

Kırık iç fındıkta Kullanıldığında etkisi yalnızca manyetik özellik kullanılarak ayıklama yapılır makinanın diğer özelliklerinden faydalanılmaz. Buda şu anlama gelir; içerisinde yalnızca metal alaşımlı bulunan taş ve yabancı maddeyi ayıklar,  diğer kalibrelerde ise bütün yabancı maddelere % 95 arası ayıklama gerçekleştirir. Bu ortalama bir rakamdır bazen ürün ve bölge cinsine göre daha yüksek oranlarda ayıklama yapılabilmektedir.

Kabuklu Fındıkta ön eleme sistemi kullanılırsa saatte 3 ile 5 kg arası yabancı maddeye fındık ayırmaktadır. Ön eleme sistemi kullanılmazsa 10-15 kg ‘ye çıkmaktadır. Bu karışan fındık ve yabancı maddeler bir yerde biriktirilerek makinadan tekrar geçirilmek suretiyle vardiya bitiminde temizlenerek ayrıştırılmaktadır İstenirse el ile de personeller tarafından seçilebilir.

Taş ayırma makinesi , kabuklu Fındıkta temizleme oranı %-95 arası ürün ve bölge cinsine göre değişmektedir. Eğer imkan olması halinde ürün tekrar makinadan geçirilirse oran 90-95 aralığına çıkmaktadır.

Ön eleme sistemi

Kabuklu fındık ön eleme sistemidir 140cm çap, 10 ton kapasite ile çalışan bir elek sistemidir. Ön Eleme Sistemi kullanıldığında ürün fabrikaya girmeden önce 7 mm bir toz eleğinden 2 metre boyunda devamın da ise 22mm standart bir kabuklu fındık eleğinden geçmektedir. Bunun faydası önden 7mm altındaki toz, çöp, kırık, kabuk ince taşlar vs. ayrılır daha sonradan aynı ürün 22mm elekten geçerek ürün içerisindeki fındıktan büyük taş, ceviz, ip ,tahta parçası gibi yabancı maddeler ayrılır buradan çıkan ürün bu yabancı madde ayıklama makinasına verildiğinde kaba ve ince yabancı maddeler ayrıldığı için makine daha verimli çalışır ve fabrika içerisine tor girmesi önlenir ayrıca fabrika içindeki diğer aksamlar korunmuş olur dolaylı makina daha az çıkıntı fındığı,  yabancı maddeye karıştırır.

Yapılması zorunlu değildir tavsiye olarak kullanılmıştır. Günlük bakım ve temizlik için yalnızca  hava ile yan kapaklar açılarak içindeki tozların ve varsa iplerin temizlenmesi yeterlidir. Başka bir bakıma ihtiyaç yoktur her türlü ortamda 24 saat çalışabilmektedir.

 

Makinemizi Tercih Eden Referans Firmalar

 

MAKİNE GÖRSELLERİ       

 

 

25 Ocak 2021
3.206 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN