+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

Balya Presi – Şilte Presi – Aya Makine Otomasyon

Balya Presi – Şilte Presi – Aya Makine Otomasyon

Tarafımızdan imal edilen balya presi özel bir amaca hizmet etmetedir. Bu presin amacı büyük hacim kaplayan ürünlerin 3/1 – 4/1 oranda sıkıştırılarak çemberlenmek suretiyle hacminin küçültülmesi ve nakliye esnasında küçük hacim kaplaması sayesinde nakliye giderlerinin azami seviyede düşürülmesidir.

Günümüzde salgın hastalıklar ve tedarik zincirlerinde eksiklikler nedeniyle navlun ve nakliye ücretleri aşırı miktarlarda artmış olup, tedariklerde büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu ortamda tamda bu sıkıntıları aşmaya yardımcı olacak bir pres sistemini devreye almış bulunmaktayız. Görsellerde gözüken sistem piyasada parke altı şiltesi veya kapron olarak bilinen ürünün sevkiyatında yaşanan büyük nakliye giderlerini azaltmak için tasarlanıp uygulamaya alınmıştır. Bu ürün normalde sıkıştırılmadan önce 25cm iken preslenme sonucu 8cm civarına getirilerek 5’i bir arada çemberlenerek paketlenmek suretiyle minimum hacime indirilmiş adeta 3 tıra sığabilecek bir ürün hacmi 1 adet tıra sığabilir hale getirilmiştir. Bu sayede nakliye ve ürünün tedariği açısından 3/2 oranında tasarruf sağlanmıştır. Ürün daha çabuk ve daha çok miktarda pazara ulaştırılarak tüketiciye kolaylık sağlanmıştır. Bu sayede hem üreticinin hemde tüketicinin toplam maliyetleri azalmış ve daha hızlı bir şekilde tüketiciye ürünlerinin sunumu gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu durumda her iki tarafta kazançlı çıkmaktadır.

Sistemin ana çalışma prensipi sistemimiz hidrolik basınç sistemi ile çalışmaktadır. Basınç seviyeleri altta ve üstteki endüktif sensörler tarafından denetlenerek ürünün hasar görmesi ve ürünün gereğinden fazla sıkıştırılması önlenmektedir. Ürün sıkıştırılmadan önce presin 4 yana hareketli gövde kapakları ürünün sıkıştırılma toleransına göre ayarlanarak önce bir deneme preslemesi yapılır. Ürünün yanlardan zarar görülüp görmediğine bakılır. Zarar görmemişse ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada havalı ve ultrasonik plastik şerit çekme makinesi ile her bir araya tek tek şerit geçirilerek gerdirilmek suretiyle yapıştırılarak sıkıştırılır. Sıkıştırma esnasında dikkat edilecek en önemli husus ; balyalanan ürünün balya şeklini bozmaması için öndeki bariyer kapakları tek tek açılarak her açıldıktan sonra 1 adet şerit bağlanmak ve sırayla işlem tamamlanmaktadır. Aksi halde kapakların hepsi bir açılırsa oluşabilecek basınç yüzünden balyanın ekseni kaymakta ve yarım daire bir şekil almaktadır. Bu mahsurda yükleme esnasında büyük bir hacim kaybına sebep olmaktadır. Bunun dışında balyalama yapıldıktan sonra ön kapaklar açılarak balya presten el yardımıyla çıkartılır. Kenarda beklerken 24 saat sonra ürün içerisindeki gaz basınçtan dolayı tahliye olduğu için artık çemberlere basınç yapmayı bırakır ve ürün balyası daha şeklini bozmaz. Yüklendikten sonra son tüketiciye ulaşana kadar balya şeklini bozmadan güvenli bir şekilde yerine ulaştırılır. Bu pres sadece parke altı şiltesi veya kapron olarak değil, değişik ürünlerin balyalanması için farklı şekilde tasarlanıp kullanılabilir. İsteğe bağlı her türlü balya presi tarafımızdan imal edilmektedir.

 

24 Aralık 2022
566 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN