+90 (850) 244 83 06

Sosyal Medyada Biz}

İnvert Şurup Tesisi

İnvert Şurup Tesisi

İnvert Şurup Tesisi

Arıcılık, oldukça önemli bir sektör ve bu sektörün sürdürülebilirliği, verimliliğinin artırılması ve de bu bağlamda dünya genelinde arıcılığın yaygınlaşması, teknolojinin doğru kullanımı ile mümkündür. Arıcılık faaliyetlerine teknolojinin en önemli dokunuşu ise kış bakımına girerken, arıların ihtiyaç duyacağı besinlerin, özel şeker tesisleri ile karşılanmasıdır. Aya Makine ekibi tarafından sunulan invert şurup tesisi, hem teknolojik, hem de pratik bir imkân sunuyor. Bu sayede arıların kış bakımı kolaylaşıyor, büyük miktarlarda arı besini hızlıca hazırlanabiliyor.

Oldukça spesifik bir tasarım olan invert şurup tesisi, istenilen tonajda ve kapasitede tasarlanabiliyor ve otomatik dolumlu olarak Türkiye’nin hemen hemen her yerine ulaştırılabiliyor. İnvert şurup , istenilen noktaya ulaştırılıp, burada montajı yapılıyor ve verimli bir şekilde çalışmaya başlıyor. Bu durumda oldukça pratik bir şekilde, istenilen miktarlarda arı şurubu üretilmiş oluyor ve bu işlem manuel yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Biraz da sistemin teknik özelliklerine bakacak olursak, PLC kontrollü bir sistem olduğunu görüyoruz ve bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak , invert şurup tesisinin otomatik dolumlu olarak tasarlanması mümkün. Yani ister teneke dolumu, ister tanker dolumu, son derece seri bir şekilde gerçekleştirilebilir. 24 saatlik üretim sürecinde 2000 teneke üretim yapacak kapasiteye sahip olan bu teknolojik tesis, hem hız kazandırıyor, hem de teknolojinin gücüyle standart bir üretimi mümkün kılıyor. Bu tür bir sistemin tesis edilmesi için ise Aya Makine ekibi ile iletişime geçmeniz yeterli. Hem istenilen büyüklükte bir tesis tasarlanıp montajı yapılabilir, hem de istenilen noktaya ulaştırılabilir. Bu esneklik, oldukça önemli bir avantaj sağlamaktadır. Arıcılık faaliyetlerinin maksimum performans ve hız ile sürdürülmesi için gerekli olan, önemli bir imkân sunmaktadır. Kış bakımı arılarda oldukça önemli bir süreç… Yaz aylarında arılardan bol verim almanın yolu, kış aylarında iyi bir bakım yapmaktır. Bu sebeple de arıcılıkta önemli bir yeri olan kış bakımı, bu tür teknolojiler ile desteklenmeli gibi sistemler ile süreç pratikleştirilmelidir. Hızlıca büyük miktarlarda şurup üretimi bu teknoloji ile mümkün.

02 Aralık 2017
5.030 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN